صفحه اصلی دعا ـ بنیاد بین المللی دعا صحیفه سجادیه دعا ـ بنیاد بین المللی دعا آشنایی با صحیفه سجادیه
Loading

معرفی صحیفه سجادیه
معرفی صحیفه سجادیه چهارمین امام معصوم، حضرت علی بن الحسین علیه‌السلام، شخصیتی که جدّ بزرگوارش، حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام، او را بهترین فرد روی زمین بعد از پدرش معرفی نموده‌ است، در مدینه منوره در سال 38 هجری چشم به دنیا گشودند. مادر امام شهربانو، دختر یزدگرد سوم ـ آخرین پادشاه سلسله ساسانی ـ بوده است.
سیمای صحیفه سجادیه
سیمای صحیفه سجادیه نام امام سجاد(علیه السلام) چهارمین امام شیعیان تداعی کننده مناجات و راز و نیاز و دعااست. آن امام, مجالی برای فعالیتهای علنی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیافت و عمر شریف خود را در محراب عبادت و نیایش سپری ساخت. عبادت و دعایش, سیرالی الحقی نبود که سیرالی الخلق را به دنبال نداشته باشد. بلکه عبادت و محراب او و رویی به خالق و سویی به سوی خلق داشت.
صحیفه سجادیه زبور آل محمد
صحیفه سجادیه زبور آل محمد علی بن حسین بن علی علیهم السلام چهارمین امام شیعیان، در سال ۳۸ هجری قمری، روز سوم شعبان دیده به جهان گشود. نام مادرش شهربانو، «شهر بانویه‏» «شاه زنان‏» و ...، و مشهورترین القاب آن حضرت «زین العابدین‏» و «سجاد» می‏باشد .
شناخت صحیفه سجادیه
شناخت صحیفه سجادیه دعا، منبعى براى معارف‏ شناخت «صحیفه سجادیه» را می توان گامى در جهت آشنایى با «معارف اسلام» دانست و در زمینه «عقاید» و «اخلاق» و «شناخت‏هاى دینى» به آن مراجعه كرد.
10 درس از صحیفه سجادیه
10 درس از صحیفه سجادیه اعتماد به محبوب از ویژگی های بارز اخلاقی مسلمان، صفت «توکل» است. توکل یعنی اعتماد و اطمینان باطنی در تمامی کارها به خداوند، چنان که در روایتی، برترین اعمال نزد خداوند، توکل به او معرفی شده است. سید ساجدان و پیشوای توکل کنندگان در صحیفه سجادیه می فرماید:

1
Codded & Powered by:سیستم مدیریت محتوای کنز ـ دهکده وب ver 0.2