صفحه اصلی دعا ـ بنیاد بین المللی دعا صحیفه سجادیه دعا ـ بنیاد بین المللی دعا صحیفه سجادیه در کلام بزرگان
Loading

صحیفه سجادیه در کلام بزرگان
صحیفه سجادیه در کلام بزرگان صحيفه سجاديه اين صحيفه نوراني بي نظير و سرشار از معنويت، بدون انس و ارتباط و اهتمام به ايجاد معرفت نسبت به آن ،هرگز نمي توان آنرا شناخت. بزرگان و انديشمندان، عبارات زيبا و پرمحتوايي در وصف صحيفه سجاديه بيان نموده اند (که گرچه بيانگر كل عظمت آن نمي تواند باشد) به برخي از آنها اشاره مي شود
صحیفه سجادیه در آیینه کلام بزرگان
صحیفه سجادیه در آیینه کلام بزرگان 1. بنیان­گذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی1دربارة این کتاب عظیم می­ فرماید: صحیفه کامله سجادیه، نمونه کامل قرآن صاعد است و از بزرگ ­ترین مناجات عرفانی در خلوتگاه انس است... آن کتابی است الهی که از سرچشمه نور الله نشأت گرفته و طریقه سلوک اولیای بزرگ و اوصیای عظیم ­الشأن را به اصحاب خلوتگاه الهی می ­آموزد.
دکتر ویلیام چیتیک
دکتر ویلیام چیتیک قائل است كه تمدن اسلامي دو جنبه دارد. جنبه بيروني و جنبه دروني بيشتر افرادي كه با دين اسلام مواجه شده اند جنبه بيروني كه فارغ از جهات عشق و حرارت است را ملاحظه كرده اند اما اگر به رويه ديگر اين تمدن كه مملو از عشق و محبت است توجه نماييم تصور ديگري از اين تمدن در ميابند وي در اين رابطه مي نويسد : تمدن اسلامي به طور كلي بسيار شبيه به يك شهر مسلمان نشين قديمي است.
آیت الله شهید صدر اول
آیت الله شهید صدر اول ترجمه فارسی: بسم الله الرحمن الرحيم و الحمد لله رب العالمين و الصلاة و السلام علي خاتم الانبياء و المرسلين محمد و علي آله الطاهرين و صحبه الميامين اما بعد ، صحيفه سجاديه مجموعه اي از دعاهاي منقول از امام زين العابدين علي بن الحسين بن علي بن ابي طالب از ائمه اهل بيت عليهم السلام ميباشد.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی صحیفه سجادیه را به حق زبور آل محمد و انجيل اهل بيت و معجزه جاويد آن بزرگوار ناميده اند . در اين كتاب ارجمند اندکی از علوم آل محمد و آن اندازه اي كه آدميان به آن تواند رسيد تجلي يافته است.
آیت الله العظمی مرعشی نجفی
آیت الله العظمی مرعشی نجفی مي نويسد: در سال 1353 نسخه اي از صحيفه شريفه را براي مطالعه علامه معاصر شيخ جوهري صاحب تفسير طنطاوي معروف (مفتي اسكندريه ) فرستادم. آن بزرگوار دريافت كتاب را اعلام كرد و در برابر آن هديه از من تشكر كرد و درباره آن مدحي سرشار و ثنايي بسيار نوشت. تا آنجا كه گفت اين از بد بختي است كه ما تا كنون از اين گرانبها ي جاويد از ميراث هاي نبوت و اهل بيت دست نيافته بوديم
امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی
امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی مي نويسد : ((صحيفه سجاديه نمونه كامل قرآن صاعد است و از بزرگترين مناجات عرفاني در خلوتگاه انس است كه دست ما كوتاه از نيل به بركات ان است.

1
Codded & Powered by:سیستم مدیریت محتوای کنز ـ دهکده وب ver 0.2