صفحه اصلی دعا ـ بنیاد بین المللی دعاصحیفه سجادیه در کلام بزرگان دعا ـ بنیاد بین المللی دعا امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی
Loading
خمینی، صحیفه، سجادیه امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی

امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی


مي نويسد : ((صحيفه سجاديه نمونه كامل قرآن صاعد است و از بزرگترين مناجات عرفاني در خلوتگاه انس است كه دست ما كوتاه از نيل به بركات ان است. ان كتابي است الهي كه از سرچشمه نور الهي نشات گرفته و طريقه سلوك اولياي بزرگ و اوصياي عظيم الشان را به اصحاب خلوت گاه الهي مي اموزد . كتاب شريفي است كه سبك بيان معارف الهيه اصحاب معرفت را چون سبك قران كريم بدون تكلف الفاظ در شيوه دعا و مناجات براي تشنگان معارف الهيه بيان مي كند . اين كتاب مقدس چون قران كريم سفره الهي است كه در ان همه گونه نعمت موجود است و هر كس به مقدار اشتهاي معنوي خود ان استفاده مي كند . اين كتاب همچون قران الهي ادق معارف غيبي كه از تجليات الهي در ملك و ملكوت و جبروت و لا هوت و ما فوق ان حاصل مي شود در ذهن من و تو نيايد و دست طلبكاران را از حقايق ان كوتاه است . به شيوه خاص خود قطراتي كه از درياي بي كران عرفان خود مي چشاند و انان را محو و نابود مي كند .

پس عدم گردم عدم چون ارغنون گويدم انا اليه راجعون[1]

مي نويسد : و در كلمات ائمه اطهار خصوصاً در صحيفه سجاديه همان صحيفه نورانيه كه از سماء عرفان عارف بالله و عقل نوراني سيد ساجدين نازل شده براي خلاص بندگان خدا از سجن ظبيعت و فهماندن ادب عبوديت و قيامت در خدمت ربوبيت اين لطيفه الهيه بسيار ذكر شده است .

***

ادعيه امام سجاد و ساير ائمه مشحون است از اينکه مردم را بسازند براي يک امر بالاتر. دعوت به تهذيب نفس و خلوت با خداي تبارک و تعالي، معني اش اين نبوده است که مردم توي خانه هايشان بنشينند و از مصالح مسلمين غفلت کنند و مشغول ذکر و دعا باشند.چنانچه خود آنها اين طور نبودند.(صحيفه امام-جلد18-صفحه422)
پایگاه تخصصی صحیفه سجادیه


Codded & Powered by:سیستم مدیریت محتوای کنز ـ دهکده وب ver 0.2