صفحه اصلی دعا ـ بنیاد بین المللی دعا اهل بیت و اصحاب علیهم السلام دعا ـ بنیاد بین المللی دعا امام موسی کاظم علیه السلام
Loading

دورنمایی از زندگی امام هفتم (علیه السلام)
دورنمایی از زندگی امام هفتم (علیه السلام) ولادت تا امامت پیشوای هفتم؛ حضرت موسی بن جعفر علیه السلام در روز هفتم ماه صفر سال صد و بیست و هشت هجری در «ابواء» دیده به جهان گشود. پدر گرامی اش امام صادق علیه السلام و مادر ارجمندش «حمیده » بربریه، یکی از زنان با فضیلت بود.
سخنان امام هفتم (علیه السلام) در زندان
سخنان امام هفتم (علیه السلام) در زندان تعدادی از کتابهای حدیث به اسم «مسند» شناخته می شود، معمولا مسند به کتابی گفته می شود که احادیث آن با سند پیوسته به رسول خدا (صلی الله علیه وآله) برسد. بنابراین وقتی گفته می شود «مسند امام موسی بن جعفر علیه السلام» مقصود کتابی است که احادیث آن را امام هفتم علیه السلام با سند و به توسط آباء و اجداد خود از رسول خدا (علیهم السلام) نقل کرده باشد.
با امام کاظم علیه السلام در سایه قرآن
با امام کاظم علیه السلام در سایه قرآن آداب تلاوت 1. صدای زیبا و حزن آور عالم بزرگوار شیخ مفید (رحمه الله) می نویسد: طبق ادله گذشته، آن حضرت دانشمندترین مردم زمانه بود و بیش از همه حافظ کتاب الهی و خوش صداترین آنان در قرائت قرآن بود.
چهل حدیث نورانی از امام کاظم (علیه السلام)
چهل حدیث نورانی از امام کاظم (علیه السلام) 1- تعقّل و معرفت «ما بَعَثَ اللّهُ أَنْبِیاءَهُ وَ رُسُلَهُ إِلى عِبادِهِ إِلاّ لِیَعْقِلُوا عَنِ اللّهِ، فَأَحْسَنُهُمُ اسْتِجابَهً أَحْسَنُهُمْ مَعْرِفَةً لِلّهِ، وَ أَعْلَمُهُمْ بِأَمْرِ اللّهِ أَحْسَنُهُمْ عَقْلاً وَ أَعْقَلُهُمْ أَرْفَعُهُمْ دَرَجَةً فِى الدُّنْیا وَ الاْخِرَةِ.»
شهادت امام موسی بن جعفر (علیه السلام)
شهادت امام موسی بن جعفر (علیه السلام) روز 25 رجب سالروز شهادت مردی است که به قدرت مسلط زمانه اش «نه» گفت و تا به آنجا رفت که رژیم طاغوتی هارون برای ادامه حیات ننگین خویش همه عوامل و نیروهایش را به ستیزه با آن انسان آزاده زمان بسیج کرد.
گوشه ای از ویژگی های شخصیتی امام هفتم علیه السلام
گوشه ای از ویژگی های شخصیتی امام هفتم علیه السلام امام موسی بن جعفر علیه السلام در سپیده دم روز یکشنبه یا سه شنبه هفتم صفر سال 128 یا 129 هجری قمری در «ابواء» - محلی میان مکه و مدینه - از کنیزی از سرزمین بربر (مغرب) یا اندلس (اسپانیا) به نام «حمیده» معروف به «حمیده بربریه، حمیده مغربیه، حمیده مصفاة» زاده شد و شهادت آن حضرت بنا بر قول مشهور در 25 رجب سال 183 هـ.ق و به نقلی 186 هـ.ق در بغداد در زندان هارون الرشید و به دستور وی بوده است.
فضایل و مناقب امام موسی بن جعفر علیه السلام
فضایل و مناقب امام موسی بن جعفر علیه السلام پیشوایان معصوم (علیهم السلام) هر کدام به نوبت خود منبع فضایل و مناقب و آموزگاران واقعی فضیلت و شرف و اصول انسانیت هستند. آنان پایه گذاران تمدن واقعی و پی افکنان اصول معاشرت و روابط اجتماعی صحیح و سالم می باشند. همگان از یک نور سرچشمه گرفته اند و در یک مکتب تربیتی الهی پرورش یافته اند

1
Codded & Powered by:سیستم مدیریت محتوای کنز ـ دهکده وب ver 0.2