صفحه اصلی دعا ـ بنیاد بین المللی دعا دعا دعا ـ بنیاد بین المللی دعا اهمیت دعا از دیدگاه آیات و روایات
Loading

حکمت و فلسفه دعا
حکمت و فلسفه دعا «دعاي صبح و آه شب كليد گنج مقصود است بدين راه و روش ميرو كه با دلدار پيوندي» ياري گرفتن از موجودات ماورايي براي غلبه بر نيروهاي مختلفي كه آدمي را احاطه كرده‌اند، هميشه و همه جا در زندگي بشر مشاهده مي‌شود.
فلسفه دعا
فلسفه دعا نخست به مبادی تصوریه دعا پرداخته، سپـس، موانع، شرایط و مشکلات آن را بازگو می کنیم. ((دعا)) در فرهنگ لغت به مفهوم خواندن، صدا زدن و عبادت و نیایش است؛ خواندن، گاهی تواءم با خواستن است و زمانی به شکل راز و نیاز و تضرع و ابتهال می باشد.
فلسفه دعا و نیایش
فلسفه دعا و نیایش مقالات فلسفه دعا و نیایشنيايش خواه به شكل فردى و خواه به صورت اجتماعى، تجلى اشتياق درونى انسان براى دريافت جوابى در سكوت است . كم نيستند كسانى كه اعتقاد به مبداء متعال ندارند، ليكن براى تسكين دردها و آلام درونى، حوايج قلبى خويش را در قالب دعا مطرح مى سازند .
حکمت و فلسفه دعا
حکمت و فلسفه دعا «دعای صبح و آه شب كلید گنج مقصود است بدین راه و روش میرو كه با دلدار پیوندی» یاری گرفتن از موجودات ماورایی برای غلبه بر نیروهای مختلفی كه آدمی را احاطه كرده‌اند، همیشه و همه جا در زندگی بشر مشاهده می‌شود. در این كوران حوادث و بحران‌های زمان، انسان سرگردان با مواجهه این جریانات مختلف، همواره به دنبال التیام و آرامش و ارتباط و انس با منبع غنی ماورایی است.

1
Codded & Powered by:سیستم مدیریت محتوای کنز ـ دهکده وب ver 0.2